Zdrowie z natury

Ochroń się przed cukrzycą

without comments

Nieprawidłowa glikemia to stan charakteryzujący zarówno cukrzycę, jak i poprzedzające ją (często nawet o wiele lat) stany cukrzycowe. Podwyższone (przewlekle) stężenie glukozy we krwi prowadzić może do nieodwracalnych zmian zarówno w wielkości makro, jak i mikro. Postępująca polineuropatia cukrzycowa to jedno z najbardziej znanych (oprócz retinopatii) powikłań występujących u diabetyków. Towarzyszące jej zaburzenia czucia bólu, temperatury i wibracji są stanem prowadzącym do wystąpienia tzw. stopy cukrzycowej, czyli martwicy tkanek budujących stopę.

Regularny pomiar glikemii to jedyny sposób na wczesne wykrycie nieprawidłowości dotyczących metabolizmu węglowodanów. Początkowo występujące dolegliwości często można skorygować odpowiednią dietą, podczas gdy kolejne etapy są zazwyczaj nieodwracalne.

Przez wiele lat triumfy w dziedzinie diabetologii święcił chrom. Pierwiastek ten regularnie spożywany zmniejszał stężenie glukozy we krwi oraz apetyt. Stosowany był on przez długi okres czasu nie tylko w zapobieganiu cukrzycy, ale również jako wspomagacz procesu odchudzania.

GYMNEMA SYLVESTRE- POSTAW NA NATURĘ

Znana od kilku tysięcy lat w Indiach roślina zwana Gymnema sylvestre to doskonały zamiennik dla szkodliwego chromu. Jej działanie obniżające poziom glukozy we krwi jest znaczne, dlatego roślina ta została zaanektowana przez znane koncerny farmaceutyczne.

Produkowane aktualnie suplementy diety zawierające Gymnema sylvestre posiadają w swoim składzie zmniejszające uwalnianie cukru do krwi – glikozydy. Ponadto Gymnema zwiększa wydzielanie insuliny oraz pobudza do działania enzymy związane z metabolizmem glukozy.

Homeostaza glukozy to nie tylko sposób na uzyskanie szczupłej sylwetki, ale również ochrona przed groźną dla życia cukrzycą.

Written by zdrowieznatury

Październik 10th, 2017 at 10:27 am

Posted in Suplementy

Tagged with